AKTUALIZUJTE STRÁNKU: Stiskem kláves F5 obnovíte plný obsah této stránky.
Zlaté medaile

Aukce #04121 - 1930 5 Kč

AUKCE

Číslo aukce: #  04121  
Zahájení aukce: 09.06.2014  
Aukce končí:
 
23.06.2014
 
 
Vyvolávací cena: 140,00 Kč  
Dosažená cena: 140,00 Kč  
Cílová cena (kup teď): 300,00 Kč  
Minimální příhoz : 1,00 Kč  
Minimální nabídka : 140,00 Kč  
Příhozů: 0  
TATO AUKCE JE UKONČENA!



POPIS

Pamětní stříbrná mince v hodnotě 5 Kč
Autor: Otto Guttfreund

průměr: 27 mm
hmotnost: 7 g
ryzost: 500/1000 Ag
hrana: hladká
rok 1930 - 10 429 000 ks


STAV

Oxidace.




ČASOPIS MINCE A BANKOVKY
Jediný v Čechách a na Slovensku. Získáte exkluzivně pouze u nás.

Heraldika na mincích a medailích (5)

Pro čest a slávu rodu

16. století bývá někdy s nadsázkou vykládáno jako zlatá doba české, moravské a slezské šlechty. Panovníci z rodu Habsburků (zejména ten první z nich) se snažili prosadit absolutistický model vlády. Domácí šlechta Českého království si však svůj díl moci vzít nedala. Její sebevědomí nám dodnes připomínají erby na rodových ražbách.

Na chodbě znojemského hradu, kde byl slyšet těžký dech umírajícího císaře Zikmunda, se radila skupinka jeho dvořanů. Mluvili o jednom z jejich privilegovaného kroužku, kter ý pochopitelně právě nebyl přítomen: „Ten Kašpar Šlik přece musí padnout, až císař zemře. Vždyť jenom Zikmundova vůle udělala z chebského měšťana hraběte a říšského kancléře. Ostatně některá privilegia psaná v jeho prospěch císař vůbec neviděl.“ „Nevím, nevím,“ zapochyboval jiný z intrikánů, „Šlik je příliš obratný, má peníze, konexe a moc. Vždyť mu už patří panství v Itálii, Horních Uhrách, v Čechách i v Říši. Mám strach, že se Šliků už nezbavíme.“

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 2/2015.



Libye 10 dinárů Bankovky z let 2004–2011

Koncem listopadu loňského roku uveřejnila Central Bank of Libya, že bankovní rada po zajištění konsolidace banky přistoupí k vydání zcela nové emise bankovek v rozsahu nominální hodnoty 1, 5 a 10 dinárů.

Jakmile dostaneme informace o reálném vydání bankovek, budeme čtenáře pochopitelně informovat.

V předkládaném příspěvku bychom chtěli poukázat na diferenci u bankovek o nominální hodnotě 10 dinárů z roku 2004, 2009 a 2011. V mnoha ohledech se jedná o rozdíl značný, především v některých detailech. Nejprve poukážeme na základní rozdíly, přičemž detailům se budeme věnovat na závěr příspěvku. Současně upozorňujeme na jisté nepřesnosti ve SCWPM (2011).

Celý článek naleznete v časopise Mince a bankovky č. 4/2012.

VÍCE O ČASOPISU DALŠÍ ČLÁNKY
Mám rád medaile ZLATÉ MEDAILE.CZ
zlatemedaile.cz - Investiční zlato a česká národní numismatika. Nejširší nabídka drahých kovů. Au. Aurum. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční cihly. Osvobozeno od DPH. Tradiční zlaté české dukáty i oficiální pamětní mince. Ag. Argentum. Stříbrné mince, stříbrné slitky švýcarských rafinérií. Pro podnikatele s plným odpočtem DPH. Sběratelské umělecké a limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny, Mincovny Kremnica, mince České národní banky a Národnej banky Slovenska. Do nabídky vybíráme pouze díla medailérů s investičním potenciálem, atraktivní pro sběratele. Našim exkluzivním dodavatelem investičních slitků je Zlatovna a.s. ©2003-2024 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.